6 основних правил споживання вина

6 основних правил споживання вина Восени і взимку кількість випитого алкоголю збільшується — цьому сприяють і довгі вечори, і холодна погода, і дефіцит сонця. Та й коли ще пити вино, як не взимку: воно зігріває, налаштовує на розмову, додає настрою. А якщо знати про тонкощі винного гурманства, то задоволення від виноградного напою лише посилюється.

Існує кілька секретів пиття вина: правильно розливати і пити, що при цьому подавати до вина в якості закуски. Що слід пам’ятати: вино не п’ється, а повільно смакується. Спочатку келих з вином неквапливо підносять до рота. Перший дотик до напою повинен відбуватися верхньою губою, і тільки потім робиться невеликий ковток.

Друге правило гурманів говорить: вино не можна відразу ковтати. Щирий цінитель ароматного алкоголю спочатку як би зважує на язиці вино, що дозволяє йому повністю відчути витончений смак напою.

У культурі винного пиття формі келиха надається першорядне значення. Тому правило третє: якщо у вас на столі стоїть ігристе вино, то до нього потрібно подати келихи витягнутої форми, якщо ж червоне — то келихи округлої форми. Не менш важливим є і те, з якого скла зроблений келих. Для хорошого вина ідеально підійдуть прилади з прозорим і тонким склом — так ваші губи будуть краще відчувати температуру напою. Краї бокалів повинні бути добре відшліфованими і не потовщеними — це дозволить вину відразу потрапляти на язик.

Четверте правило вчить: столові білі вина подаються до столу охолодженими до температури 10-12 градусів Цельсія, столові червоні вина доводяться до 16-18 градусів, ігристі червоні та десертні вина — до 14-16 градусів, шампанське мускатне ігристе і біле — до 7 — 10 градусів, а от міцні, десертні і лікерні вина слід витримувати до 18-20 градусів.

П’яте золоте правило: наливати вино в невеликі келихи слід на третину висоти, а у великі — на чверть. Винятком є келихи для шампанського — їх зазвичай наливають повними.

Шосте правило визначає сумісність вин з продуктами. Загальний принцип підбору страв до вина (або вина до страв, як хочете) такий: напої зі складним тонким смаком і ароматом вимагають простої їжі, вишукані страви зі складною смакової гамою — простого вина.

А ось і нюанси. До птиці і м’яса правильно подавати тільки червоне сухе вино, до зелені і овочах — десертне, біле сухе вино подається виключно до рибних страв.

Оставьте комментарий