Як і коли правильно мульчувати сад та город

Як і коли правильно мульчувати сад та город Мульчувати свої грядки ми почали ще торік, в основному, просто засипали перепрілою соломою, не дуже-то вдаючись у тонкощі технології. Цього року я вирішила довідатися докладніше про те, що і як правильно потрібно мульчувати. Підкуватися теоретично, а вже влітку буду набувати практичний досвід.

Навіщо потрібно мульчувати?

Мульчування допомагає зберегти вологу в грунті, а значить, поливати нам потрібно менше — економія часу і сил.
При мульчуванні на грунті не створюється кірка, значить, не потрібно рихлити — знову економія часу і сил.
Під шаром мульчі не проростають бур’яни, знову ж економія часу і сил, які потрібно було б витратити на прополку.
Ну і, нарешті, мульча, перегниваючи збагачує грунт на корисні речовини та покращує його структуру.

Виходить, що мульчування грунту не тільки приносить величезну користь нашим посадкам і всьому городу, а й значно полегшує наш нелегкий труд.

Що таке мульчування ?

Мульчування — це покриття поверхні грунту різними матеріалами, які завжди є під рукою у будь-якого городника. Мульчувати можна всі грунти, крім перезволожених.

Коли потрібно мульчувати грядки ?

Потрібно пам’ятати, що мульча зберігає землю від перепадів температури.
При посадці холодостійких культур (різні салати, зелень, капуста) можна замульчувати відразу після появи сходів, це захистить грунт від перегріву. Подробней про мульчирование при посадке на сайті agroteks.ua.
У випадку ж з теплолюбними рослинами, такими як помідори, перці, баклажани, потрібно спочатку дати грунту прогрітися градусів до 18 і потім вже мульчувати.

Дуже потрібна мульча при посадках на зиму. У такому випадку товстий шар мульчі ущільнюється і відмінно захищає рослини при зимових відлигах.

Як правильно мульчувати?

Спочатку потрібно добре полити рослину, потім присипати сухою землею і тільки після цього насипається мульча. Вважається, що мульчуючий шар повинен бути близько 4 см. Саме при такій товщині мульча буде ідеально працювати на грядках. З часом шар мульчі ущільнюється і стоншується, потрібно регулярно його підсипати.

Наступного разу я розгляну різні види мульчі, які можна застосовувати на наших грядках.

Оставьте комментарий