«ЄС чи ТС» — саме такий вибір нав’язується з усіх ЗМІ і в інтернеті, де вибухнули цілі баталії на цю тему. Одні з піною у рота ратують за світле європейське майбутнє, інші згадують про братні народи та історичні зв’язки з Росією. Всі наводять приклади про те, чому саме їх вибір забезпечить гасло «жити стало краще, жити стало веселіше!».
Не буду брехати, не знаю, що такого страшного чекає Україну в ТС або наскільки стане жити «краще і веселіше» рівним серед рівних в ТС. Але як житель ЄС знаю, через які стадії Україну і її економіці доведеться пройти, щоб влитися на правах безправного федеративного округу в ЄС. І знання це змушує дивуватися тому, що в самій Україні цього не бачать, хоча приклади перед очима — Румунія, Болгарія, Естонія, Латвія, Литва та інші східноєвропейці. Або не хочуть бачити? А якщо знають і навмисне брешуть своєму народові ті, від кого залежить вибір України — то як це назвати? Це навіть не хитрість, це вже просто зрада свого народу. Це, як пообіцяти вивести дітей з лісу і привести їх до работоргівця замість рідного міста. Навмисне і знаючи, що належить цим дітям пережити! Навести безліч людей в рабство і злидні за свій особистий дохід, отриманий з такої угоди… Я не вважаю таке порядним.
А тепер я коротко розкажу, у що перетворять Україну за 10 років в асоціації з ЄС і не дай Бог, тим більше зі вступом в ЄС, і як це буде зроблено:
1. Україна для початку позбавлять права слова. Всі рішення, без урахування місцевої специфіки прийматимуть у Брюсселі. Голос України буде абсолютно нікому не цікавий і так само безсилий і нечутний в коридорах Брюсселя, як голос Естонії, Болгарії, Литви. Ви чули, щоб представники цих країн щось вирішували в ЄС чи займали головні пости? Ось і я ні.
2. Україна буде повинна відкрити фінансовий ринок для європейських банків. Спочатку всім це здасться Ельдорадо — низькі процентні ставки, не треба сотень довідок, заходь і бери будь-який кредит на будь-який термін! Хочеш на 20 років? Бери 100 000 євро! Хочеш на 30? Бери. І будуть брати, і робітник, і студент, і службовець, і підприємець. Епідемія. Будуть покращувати житлові умови, а слідом купувати люксову тачку. Ніхто не задумається, як він виплатить цю кабалу. (Так що, якщо Україна реально збереться вступити в ЄС, раджу скуповувати в Києві нерухомість. Навіть хрущовка принесе вам 300-400 % прибутку до кінця буму і краху). Роздується чергова бульбашка нерухомості, через це пройшли всі новачки ЄС. А потім настане протверезіння і сотні тисяч втратять все, мільйони будуть все життя орати, як прокляті і жити як жебраки, виплачуючи набрані кредити. Це буде сто відсотків. Європейці теж так заробляють на нових ринках.
3. Після цього ЄС почне усувати зайвих конкурентів — українську промисловість. Європейські банки під пісні керівництва України про те, що «скоро заживемо, треба розширювати і модернізувати виробництво» і під вимоги Брюсселя про стандартизацію під Європу української продукції та вимоги екології почнуть нав’язувати підприємствам «дешеві кредити» і ті будуть раді їх взяти — адже уряд і тим більше ЄС же гарантує розквіт і швидке багатство! Але разом з бумом нерухомості різко впаде купівельна спроможність населення, яке буде здатне лише оплачувати свої борги перед банками і нічого крім простої їжі собі купити. Банки посилять умови, зажадають від усіх додаткових застав «у зв’язку з важким економічним становищем». Тут і підприємства опиняться в боргах і з проблемою збуту. І їх просто за борги скуплять європейці — водоканал, електромережі та інше стратегічний напрямок і тут же задеруть ціни на все це для населення. Виробництва скуплять за залишкову вартість боргу конкуренти з Європи, новітнє, куплене на кредити обладнання перевезуть до себе, а самі виробництва закриють. Залишать лише дешеве «викруткове» виробництво, де люди зможуть працювати за копійки, збираючи з вироблених в Європі на колишніх українських верстатах обладнання.
4. Після цього настане момент, коли мільйонам потрібно буде вибирати — залишитися на Україні і втратити все майно або відправитися гастарбайтерами до Європи. І мільйони людей самого працездатного і молодого населення виїдуть з України назавжди, поповнивши ряди найдешевшої робочої сили для старіючої Європи — Німеччина, Швеція, Голландія отримають тисячі білих, молодих чоловіків і жінок працездатного віку та з обмеженими правами і зарплатою. А на самій Україні в рази зросте безробіття, при цьому в умовах безробіття підприємствам, які будуть належати європейцям, не буде сенсу в підвищенні зарплат. Так, зарплати спочатку можуть зрости, але випереджаючи в рази їх зростання виростуть і ціни. Особливо на комуналку, паливо, електрику, воду і їжу. На все. А от після буму зарплати будуть урізати, а ціни то ні.
5. І останнім ЄС доб’є сільське господарство. У ЄС і так перевиробництво сільгосппродукції та головні гравці на цьому полі не зацікавлені в додаткових конкурентів. ЄС значно дотує сільське господарство в старих Європейських країнах — тій же Франції, Голландії, Німеччини. І цим країнам потрібно збувати свою продукцію, а не купувати у нових європейців. Тому навіть за рахунок зовсім дешевої праці українського селянина, Україна не зможе конкурувати з європейськими виробниками. Навіть Болгарія не змогла. І це в умовах, коли ЄС запропонує українському селянинові по 40 євро за гектар необроблюваних сільгоспугідь. Зіграють на святому — тобі будуть платити за те, що ти нічого не робиш. Все одно твою продукцію не будуть брати, а так вихід хоч якийсь… І житниця Росії перетвориться на імпортера продовольства…
6. І що буде представляти із себе Україна через 10 років співпраці з ЄС? Подивіться на Естонію, Болгарію, Латвію… 3% купаються в розкоші — це вище чиновництво і влада. 20 % працюють в європейських кампаніях і живуть більш менш пристойно. 40% виживають, балансуючи на межі бідності, дозволяючи собі лише оплачувати борги і трохи їжі. Решта жебракують, втративши все — роботу, нерухомість, майбутнє. І це при тому, що практично все активне і молоде населення виїде з країни і ніколи не повернеться вже. Україна почне старіти і вмирати, оскільки народжувати буде нікому і нема чого. З перспективної країни Україна перетвориться на подобу Болгарії, Естонії, Латвії — країни, де доживають свій вік пенсіонери на жебрацьку пенсію, з останніх сил виживають на злиденну зарплату ті, хто з якихось причин не зміг втекти в ЄС, країни, де в багатьох регіонах квартири просто віддають задарма, бо немає коштів платити нечувану комуналку. У країну без майбутнього і без населення. Всі через це пройшли, Україна не стане винятком, повірте. Це алгоритм!
Для мене взагалі незрозуміла постановка питання «або-або» — або ТС, або ЄС. Наче немає інших варіантів? Якщо країна ставить питання так, то сторонній спостерігач в праві поставити резонне питання — а самостійно Україна не здатна існувати? Маючи працьовите і освічене населення? Маючи природні ресурси? Маючи зручне географічне положення для транзиту Схід-Захід? Виходить, що залишаючи населенню України лише вибір «ИС проти ЄС» керівництво України розписується у своєму невмінні створити і керувати країною, визнає на весь світ, що Україна «невдала держава»? Ну і повернувшись до питання вибору, уже варто тоді набагато серйозніше обдумати свій вибір, оскільки краще вчитися на чужих помилках. А прикладів достатньо для вивчення.