Як правило, зимова гума лежить на зберіганні в гаражі автовласника близько 6-7 місяців, після закінчення яких, якщо не були витримані правильні умови зберігання, він може отримати потріскану, непридатну для використання шину. Отже, що необхідно пам’ятати, відправляючи шини на зберігання?
Інструкції, як правило, радять пам’ятати про важливість підтримки певної вологості і температури в приміщенні. Шини необхідно вішати на кронштейни, і при цьому, не слід забувати їх провітрювати і періодично перевертати. Однак, як багато людей будуть настільки фанатично виконувати всі розпорядження? Але, слід все ж виділити кілька основних правил, виконувати які все ж варто. Отже, пам’ятайте про те, що шинна гума — це складний матеріал, до складу якого, крім різних полімерів, входять також стабілізатори та арматура — корд, а ще наповнювачі: сірка, сажа, і т.д. Завдяки їм, колесо стає міцнішим і більш еластичним. Однак, з часом гума піддається старінню, і втрачає свою еластичність. Вологість, температурні перепади, і навіть світло — всі ці фактори можуть значно прискорити настання «старості». Така гума стає твердою, крихкою, і непридатна для їзди по дорогах. Таким чином, виникає необхідність у дотриманні простих правил.
Першим правилом варто нагадати, що купувати шини варто у магазинах, які добре себе зарекомендували і працюють не один рік на ринку. Серед таких можливо виділити інтернет-магазин шин та дисків rezina, де ви можете обрати шину та колісні диски практично на любий автомобіль, та бути впевненим у їх якості.
Обробляйте гуму спеціальним консервантом перед тим, як «здати» її на зберігання. Такі речовини загальмовують старіння гуми, завдяки властивості запобігати окислення. Кожне колесо слід запаковувати в чохол, призначений для зберігання шин. Шини в такому чохлі захищаються від впливу світла.
Зберігати шини краще в сухому, прохолодному місці — як ліки. Балкон — місце, найменш всього відповідне для зберігання шин, так як літня спека буде згубно впливати на гуму. В принципі, не має особливого значення те, як зберігатимуться шини: підвішеними на кронштейнах, «сторч» або складеними, як «колодязь». Найголовніше — це забезпечити їх нерухомість. Хоча, колеса з дисками краще все ж зберігати «колодязем».
Варто відзначити, що при зберіганні гуми слід дивитися і на термін придатності. Мабуть, немає сенсу зберігати шини, п’ятирічний гарантійний термін яких закінчується наступної зими.
Сьогодні багато автосервісів пропонують клієнтам послугу по зберіганню гуми. Здавши свої шини на зберігання фахівця, можна бути впевненим у тому, що взимку ви отримаєте їх у належному стані.