Португалія запускає програму стимулювання економіки

Португалія запускає програму стимулювання економіки Уряд Португалії, прагнучи оживити економіку країни, оприлюднив амбітну програму стимулювання, пише abzac.org в статті «Правительство Португалии объявило новый план бюджетной экономии».

Як повідомив міністр економіки Португалії Алвару Сантуш Перейра (на знімку), уряд країни планує знизити корпоративний податок, надати іноземним компаніям стимули для інвестицій, посилити боротьбу з бюрократією, що ускладнює інвестиції, а також почати виділення фінансування малому та середньому бізнесу на привабливих умовах.

Міністр не сказав, яким буде обсяг запланованої програми, деякі пункти якої, наприклад, зниження корпоративного податку, вимагають схвалення міжнародних кредиторів.

Податки і стимулювання

В даний час ставка корпоративного податку в Португалії складає 25%, тоді як у середньому по єврозоні вона дорівнює 22%.

Португальський уряд досі уникав зниження податку, оскільки йому необхідно залучати за рахунок збору податків певні суми в рамках умов виділення країні міжнародної допомоги обсягом 78 млрд. євро.

Але тепер, за словами Перейри, «в уряді є консенсус щодо необхідності підвищення податкової конкурентоспроможності Португалії».

Португальська економіка знаходиться в рецесії вже третій рік поспіль, безробіття в країні досягло рекордних показників — 17% (серед молоді до 25 років — удвічі вище).

За оцінками уряду, програма стимулювання економіки дозволить домогтися 2-процентного зростання ВВП країни до 2020 року. До того часу на частку експорту буде припадати близько половини португальського ВВП, у порівнянні з 37% в даний час, вважає А.Перейра.

Протягом останнього десятиліття середні темпи зростання економіки Португалії становили 1% на рік, оскільки основна частина зароблених країною коштів, а також запозичень, йшла на створення нової інфраструктури, а не на інвестиції у виробництво. У цьому році ВВП країни, як очікується, знизиться на 2,3%.

На думку економістів, без стимулювання економічного зростання країна не зможе домогтися істотного успіху в скороченні дефіциту бюджету, що склав в минулому році 6,4% ВВП, що набагато вище цільового показника на 2015 рік (3%).

У квітні Конституційний суд Португалії визнав неконституційними ряд заходів скорочення витрат, що реалізовувалися урядом, що призвело до утворення «дірки» в бюджеті розмірі 1,3 млрд. євро.

Уряд планує покрити цей дефіцит за рахунок скорочення витрат на ряд міністерств, а також послуги в сфері охорони здоров’я та освіти.

У рамках заявленої Португалією програми підтримки економіки країна також має намір відкрити фінансову лінію у розмірі 500 млн. євро для кредитування експортно-орієнтованих компаній малого та середнього бізнесу, на частку яких припадає більше 90% всіх португальських підприємств.

Державний банк Caixa Geral de Depositos гратиме ключову роль у «вливанні» ліквідності в економіку, видавши 1 млрд. євро у вигляді позик малим підприємствам в цьому році і 2,5 млрд. євро — в 2014-му.

Урядова програма буде обговорюватися з представниками бізнесу та профспілками, і може зазнати змін, повідомив представник португальського уряду.

Німеччина сумнівається

Європейські та американські політики, а також представники Міжнародного валютного фонду все частіше говорять про те, що лише одних заходів бюджетної економії буде недостатньо, щоб покласти кінець фінансовій кризі в ЄС.

Президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу заявив напередодні, що бюджетна економія, на його думку, досягла межі, і необхідно вжити більше заходів для стимулювання зростання.

Однак Німеччина відкидає це, закликаючи країни ЄС дотримуватися програм бюджетної консолідації і структурних реформ, що говорить про зростаючі розбіжності думок Берліна і його партнерів з питання виведення єврозони з кризи, відзначає Abzac.org.

Оставьте комментарий