1. Не женіться за екзотикою. Щоб позасмагати на пляжі, не обов’язково летіти на Мальдіви, а вдалий шопінг може бути не лише в Мілані чи Нью-Йорку. Хочете заощадити? Вибирайте місця ближче до себе Фінляндія, Чорногорія, Болгарія, Німеччина — тут ви не тільки відмінно відпочинете, але і значно заощадите на дорожніх витратах.
2. Подорожуйте без віз. Зверніть увагу на країни, які не потребують візи. Наприклад, за одну тільки подачу заявки на візу до Франції стягується збір 35 євро з кожного заявника. Так що, вибравши безвізові Ізраїль або Чорногорію, можна заощадити і на цьому.
3. Вибирайте правильний момент. Не плануйте відпочинок на піковий час (зазвичай це шкільні канікули, свята, липень і серпень): зсунувши поїздку на кілька тижнів «до» або «після», ви можете заощадити до 30%.
4. Заощаджуйте на авіаквитках. Це можна зробити, якщо запланувати поїздку заздалегідь. За 3-6 місяців до передбачуваної дати вильоту можна «зловити» спецпропозиції на регулярні рейси (як правило, це обмежена кількість електронних квитків).
5. Подорожуйте з компанією. Дешевше їздити не поодинці або на пару з чоловіком, а компанією з 4-6 осіб. Одинаки переплачують за все: житло, номер, а з друзями витрати можна розділити порівну.
6. Користуйтеся гостьовими картами. Зупиняючись в одному місті на кілька днів, обов’язково поцікавтеся про наявність гостьової або туристичної карти. Як правило, такі карти поєднують в собі проїзний квиток і музейний абонемент. Карти бувають 3 -, 7 — або 10-денними, коштують близько 7-20 євро і, як правило, виправдовують свою вартість вже в перший день.
7. Візьміть аптечку з собою. Проблема навіть не в тому, що за кордоном ліки коштують дорожче, просто більшість з них не можна буде купити без рецепта лікаря, а похід до фахівця обійдеться в 50-100 євро. Тому всі необхідні ліки краще взяти з дому.
8. Не захоплюйтесь східною кухнею. Один-два рази побалувавши себе автентичною кухнею, ви скоро помітите, що це боляче б’є по кишені. Дешевші, але при цьому якісні кафе в Європі — турецькі, китайські та тайські. За 4-5 євро там можна отримати повноцінний ситний обід.
9. Готуйте самі. Не подобається східна кухня? Готуйте самі. Якщо в апартаментах є кухня з плитою та холодильником, то проблем з готуванням у вас не буде. Меню варто розписати заздалегідь, а продукти купити у великому супермаркеті або на ринку — так вийде дешевше.
10. Спілкуйтеся з місцевими. Якщо володієте іноземною мовою, обов’язково скористайтеся цією можливістю і дізнайтеся у місцевих жителів про найближчі розпродажні дні, ярмарки, магазини. Вони підкажуть вам, куди сходити, що подивитися і де можна смачно і недорого поїсти.
11. Уникайте туристичних магазинів. Покупки (особливо якщо мова йде про сувеніри) дешевше робити не в центрі міста і не біля відомих пам’яток, а в маленьких магазинчиках на околиці.
12. Оформляйте tax free. Роблячи покупки, не забувайте просити продавця оформити вам tax free чек. Цей сервіс дозволить вам повернути частину грошей. Як правило, повернення становить від 7 до 20% від суми покупки в залежності від величини ПДВ у цій країні. Пункти повернення готівкових грошей Tax Free cash Refund зазвичай знаходяться в аеропорту поруч з магазинами Duty Free.