5 незвичайних єдиноборств, які популярні в світі

5 незвичайних єдиноборств, які популярні в світі Сьогодні у світі серед найбільш популярних єдиноборств можна відзначити бокс та ММА, але в архіві людських знань є й інші цікаві бойові техніки, якими варто зайнятися, — причому розвивають вони не тільки тіло, а й дух. Тож розглянемо п’ятірку мало поширених, але тим не менш вартих уваги видів єдиноборств.

1. Капоейра
Не тільки мильними операми, футболом і дикими мавпами славиться Бразилія. Найбільша американська країна дала світу одне з найбільш музичних бойових мистецтв. Мова йде про капоейре. Єдиноборство, назва якого з португальського перекладається як «клітина для курей», пройшло дивовижний шлях з стилізованого танцю чорношкірих рабів до бойової техніки. В капоейре багато акробатичних елементів, підсічок і ритмічних рухів під національну музику. У сучасному світі капоейра майже не використовується в бойових цілях. Найчастіше можна зустріти безконтактні поєдинки, хоча існують і чемпіонати світу з капоейри.

2. Куреш
Забавним для нашого вуха словом «куреш» називають традиційний вид боротьби тюркських народів. Найближчим родичем цього єдиноборства є традиційна боротьба на поясах. У куреш прийнято боротися у високій стійці. Борці закидають на поперек противника рушник (іноді пояси) і, міцно тримаючись за щільну тканину, намагаються виконати один з традиційних прийомів. Нюанси правил у різних народів відрізняються, але загальний малюнок поєдинку схожий. Багато прийомів цієї боротьби були включені в бойове самбо.
Заняття куреш будуть корисні бажаючим скинути зайву вагу, розвинути гнучкість, стійкість і фізичну силу. Навички цієї східної боротьби мають середню ефективність у вуличних бійках (через відсутність ударної техніки).

3. Каларіпаятту
«Каларі» означає «священне місце», «паятту» — «бій») — найдавніше відоме бойове мистецтво в світі. Тільки життєрадісні індійці могли винайти таку незвичайну, жорстоку, барвисту і різноманітну бойову систему. У Каларіпаятту новачків навчають премудростям рукопашного бою, володінню екзотичними видами дерев’яної та металевої зброї. Якщо коли-небудь зберешся зніматися в епічному фільмі, тобі дуже знадобляться навички цього бойового мистецтва.
Каларіпаятту допоможе розвинути гнучкість, фізичну силу, стрибучість, витривалість. Бонусом стане вивчення незвичайних видів холодної зброї. Основи ударної техніки, боротьби і володіння різними видами зброї будуть вельми корисні в вуличній бійці.

4. Тайчи (Тайцзицюань)
Загадкове слово можна перекласти як «кулак великої межі». Так називається китайське бойове мистецтво, що є різновидом ушу. Тайцзіцюань — комплексна система саморозвитку, що включає і бойове мистецтво, і оздоровчу систему, і медитацію. Якщо ти коли-небудь бачив бадьорих китайських пенсіонерів, плавно розмахують руками на світанку, ти вже познайомився з базовими вправами тайчи.

5. Сават
Крім боксу англійського існує і куди менш відомий французький бокс. Він, як ти вже здогадався, називається сават (з французької — «старий черевик»). По правді сказати, зовні сават швидше нагадує не бокс, а кікбоксинг (рос. кикбоксинг). У цьому виді єдиноборств активно використовуються удари ногами, а й про атакуючому потенціалі кулака ніхто не забуває. Вважається, що сават винайшли марсельські матроси і активно використовували при з’ясуванні відносин один з одним. Спортивний статус сават знайшов ближче до кінця XIX століття.

Займаючись Сават, ти отримаєш хорошу розтяжку, вивчиш ударну техніку і підтягнеш свій французький. У вуличних зіткненнях сават вельми корисний (власне, його і придумали як останній аргумент у вуличних спорах).

Оставьте комментарий