Гігієнічний душ і біде як альтернатива туалетному паперу

Гігієнічний душ і біде як альтернатива туалетному папері Не поспішайте з обуренням кидати в автора каміння. Ці санітарні пристосування і правда можуть бути дуже зручні. І навіть незамінні.

Чашу для водних гігієнічних інтимних процедур використовували ще древні римляни, великі шанувальники різних водно-банних процедур і побутових зручностей. Але з падінням античного світу про біде надовго забули, часи настали важкі, в релігійних війнах і розділах земель було не до надмірностей. Поки в XVII столітті при французькому дворі не з’явилося забавний винахід з фаянсу — ванна для часткового обмивання.
Зараз біде встановлені в більшості будинків європейських країн, Латинської Америки та Азії, а в Японії електронні унітази присутні ще і в готелях і офісах. В Україні окрема сантехніка для гігієнічних процедур швидше дивина, ніж буденність. Хоча поступово громадську думка на цей рахунок змінюється.

Примха чи зручність?
Біде за зовнішнім виглядом нагадує унітаз, але, як правило, більш низької конструкції з плоскою чашею і оснащене краном або форсунками, з яких під напором подаються струмені води. Призначення у приладу одне — навести чистоту і гігієну в інтимній частині тіла, змив водою забруднення після походу в туалет. Тому у ванній кімнаті їх найчастіше встановлюють в комплекті: унітаз і поруч — біде.
Але похвалитися великою житлоплощею можуть не всі, тому існують варіанти, які виконують ті ж самі функції: гігієнічна лійка (примітивно кажучи, шланг, який кріпиться до стіни поруч з унітазом) і кришка-біде для унітазу. Остання — це сучасна технологічна розробка з електронним табло управління, що зовні нагадує сидіння унітазу з прикріпленим пультом управління. Датчики реагують на відвідувача, відкриваючи й закриваючи кришку, включаючи в міру необхідності водні режими обмивання і сушки, є вбудовані функції антибактеріального очищення пристрою.

У кришках-біде є кілька режимів подачі води — звичайний, м’який, пульсуючий і навіть збагачене киснем і інші. Це пристрій, що став популярним у всьому світі, в нашій країні з’явилося порівняно недавно — трохи більше 10 років тому, але інтерес до нього стрімко зростає.

До речі, біде — це не тільки зручність, але ще і економія часу. І води витрачається менше, ніж при традиційних способах приведення себе в порядок після туалету.

Кому це дуже потрібно
У деяких країнах світу, до речі, традиція гігієнічного догляду після туалету взагалі виключає користування папером або вологими серветками на користь води і мила.
У жаркому кліматі існує ризик швидкого розвитку бактеріальних інфекцій від носіння синтетичної білизни, довгого сидіння, як наслідок — поява неприємного запаху, тому рекомендовані часті обмивання.
А для підтримки належної ступеня гігієни потрібна проточна вода. Тобто душ. Ну або гігієнічна лійка з її побратимом біде.

Насправді крім суцільних плюсів біде майже не має протипоказань. У жінок існує мізерна ймовірність розвитку вагінозу, але це за умови фанатичного наведення чистоти за допомогою води, коли вимивається природна мікрофлора, а на цьому тлі може розвиватися бактеріальні запалення. Але цю хворобу легко отримати і без наявності біде або гігієнічної лійки.
Інша справа, що площа ванних кімнат не всім дозволяє встановити окрему сантехніку. А вартість компактної кришки-біде починається від 3 тис грн, для прикладу можна переглянути тут https://santehico.com.ua/15123/, до того ж вона підходить до певних моделей унітазів, теж не самим бюджетним. Тому за зручність і комфорт доводиться платити.

Оставьте комментарий