Поховали Андрія Паніна, який трагічно загинув напередодні весняного свята. За нашими даними, правоохоронним органам стало відомо ім’я людини, якого слідчі підозрюють у вбивстві актора.
Сам впасти не міг
7 березня тіло заслуженого артиста Андрія Паніна виявили в його квартирі на околиці Москви. Тривогу забили друзі та рідні — Андрій не виходив на зв’язок кілька днів.
Перша версія, ніби впав і вдарився, а помер від втрати крові, виявилася неспроможною.
— Сам він впасти не міг — відмінно володів своїм тілом. Займався пантомімою, а також боксом і карате. Андрюшу вбили! — Переконана його однокурсниця по Кемеровській інституту культури Ольга Сосина.
Як відомо, тіло Паніна виявив директор актора Геннадій Русин. Він розповів, що кухня була буквально залита кров’ю.
Слідчий комітет порушив кримінальну справу. Але не за статтею «вбивство», а — «нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть людини». Згідно з даними нашого джерела в СК, Андрія перед смертю явно били. Причому зловмисник міг легко проникнути в квартиру артиста через вікно — другий поверх, до того ж поруч з вікном розташований «зручний» козирок.
До речі, це була «холостяцька барлога» Паніна, куди він приїжджав відпочивати після важких зйомок. Про цю квартиру знали лише кілька близьких друзів.
Круті зламали руку
З квартири нічого не пропало. Тобто — не пограбування. Особиста помста? Але кому міг перешкодити талановитий актор?! Колеги — актори і режисери — говорять про Андрія тільки хороше. Відзначають його талант, працьовитість, працездатність — знявся майже в 70 картинах.
Про непростий характер ризикнула згадати в ці трагічні дні лише одна людина. Ганна Р. працювала піар менеджером у декількох картинах, де знімався артист.
— Яким Андрій був? Самовдоволеним, самовпевненим грубіяном. Міг дозволити собі прилюдно послати на три букви будь-кого. Вважав себе «царем і богом». Зривав зйомки, думав, що нікому нічого не винен. Деякі продюсери відмовлялися з ним працювати. Тому що некерований, міг запити під час зйомок.
Дівчина згадала не одну історію, коли актор поводився, м’яко кажучи, неадекватно. І посилав оточуючих подалі просто тому, що у нього з ранку поганий настрій.
— Він нікого не поважав. І мені здається дивною істерія навколо його імені. Я не вважаю, що про померлих потрібно говорити або добре, або нічого. Потрібно говорити правду, — резюмувала наша співрозмовниця.
За словами людини, наближеної до керівництва Спілки кінематографістів, з початку 90-х російське кіно знаходиться під дахом у крутих хлопців. Багато кінофестивалів фінансують кримінальні угрупування. Так само, як і зйомки цілого ряду картин і серіалів. Андрій Панін любив похвалитися, що дружить з «дуже серйозними людьми». Можливо, ця дружба надавала йому впевненості в собі — спробуй, мовляв, мене образити! Говорив, одного разу круті друзі навіть зламали руку журналістові, який «щось не те про нього написав».
Ми нічого не стверджуємо. Але іноді «серйозні люди» навіть по дружбі не можуть пробачити хамство. І дуже суворо карають…
Злочинця зняли на камеру
За іронією долі, похорони актора пройшли в МХТ імені Чехова. Хоча кілька років тому актор зі скандалом звідти пішов. Причому скандал спровокував сам, і на порожньому місці. Але що тепер вважати образи? Співробітники театру шепнули нам, що похоронами займається «один серйозний друг Андрія, на ім’я Олександр. Згідно з офіційним родом занять — бізнесмен».
Черга шанувальників, які бажали попрощатися з Паніним, розтягнулася на десятки метрів. Актора любили за його ролі. Як не крути, але — талант.
Поруч із труною на великій сцені сиділа і тихо плакала дружина — актриса Наталя Рогожкіна. Тут же — два сини артиста і кілька літніх родичів. Виносили труну під бурхливі оплески…
Як повідомив джерело в Слідчому комітеті, слідчим вже відомий чоловік, який тікав з квартири актора в ту фатальну ніч. Його запам’ятали камери відеоспостереження над кімнатою консьєржів. Але дані про можливого злочинця поки не розголошують в інтересах слідства…
Або добре …
— Андрій входив до правління профспілки акторів, — розповів нам керівник Незалежної профспілки акторів театру і кіно Денис Кіріс. — Ми часто розмовляли — по телефону і особисто — на гострі теми. Андрій обурювався: чому на знімальному майданчику не укладають нормальні контракти з артистами, актори — немов раби? Чому старі артисти, що знялися в культових стрічках, живуть у злиднях — адже їм покладені авторські відрахування від картин?! Чому на телеекран випускають картини низької якості? — Багато питань. Він був небайдужою людиною, йому було не все одно…
— Андрій входив до десятки найкращих акторів Росії, міг що завгодно зіграти, — вважає керівник студії «Мосфільм-кінологи» Віктор Зуйков. — Разом ми працювали на семи картинах. На зйомках він весь у собі, зосереджений на ролі. У серіалі «Журов» йому довелося грати з собакою — а у нього, як виявилося, алергія на шерсть. Він не вимагав дублера. Приймав таблетки від алергії — і йшов у кадр. Його відхід — безумовно, колосальна втрата для кінематографа.
Чекав смерть
Андрій Володимирович Панін народився в Новосибірську в 1962 році. Закінчив Інститут культури в Кемерово, потім поїхав до Москви, де навчався у Школі-студії МХАТ.
Знімався в картинах: «Бригада», «Каменська», «Кордон. Тайговий роман», «Бій з тінню», «Піжмурки» і багатьох інших.
В останні роки артист часто впадав у депресію. А в інтерв’ю зізнавався: «Мені чомусь завжди здавалося, що в 42 роки я повинен померти. Але відзначив 43, потім 44, 45… Думаю: ну ось-ось життя має закінчитися, передчуття якісь нехороші».
Також не приховував, що у нього багато друзів у криміналі. І вони його поважають.
«Багатьом артистам шанувальники надсилають подарунки. А вам?» — якось запитали Андрія. «Кілька разів надсилали мої фотографії — зрешечені кулями, з виколотими очима і закривавленим ротом. Це було, коли я грав бандитів».